Recenzje książek - Grupa Literacka Neon

Recenzje książek
Grupa Literacka Neon

środa, 21 marca 2012

Wykład Andrzeja Zybertowicza w Bydgoszczy

Wystąpienie pana Andrzeja Zybertowicza przyciągnęło tłumy studentów. Aula Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wypełniona była po brzegi. Promowano tym samym książkę "Pociąg do Polski, Polska do pociągu".

- Kto z was chciałby rządzić Polską - zapytał pan Andrzej Zybertowicz na początku. - Trochę mnie państwo miło zaskoczyli - zareagował, widząc kilkanaście rąk zgłaszających się. - Przeważnie, gdy o to pytam, widownia milczy.

Wykład nosił nazwę "Polityka za kulis" i przede wszystkim skupiał się na działaniu Służb Bezpieczeństwa oraz wszelkich Tajnych Służb. Zwracał uwagę na problem nadmiernych ilości kompetencji oraz nieuporządkowanie TS.

W czasie wykładu wymienione zostały też cechy, jakie powinna mieć osoba, pragnąca sprawować władze. - Jeśli ktoś z państwa, którzy się zgłaszali, ich nie ma, lepiej niech poprzestanie na studiowaniu książek w bibliotekach - radził pan Andrzej Zybertowicz.

1 komentarz:

  1. Andrzej Zybertowicz to polski socjolog, publicysta, profesor nauk humanistycznych oraz ekspert w dziedzinie komunikacji społecznej. Jest znany z prowadzenia analiz społecznych i politycznych, a także z szeroko zakrojonej działalności publicystycznej. Andrzej Zybertowicz był również blisko związany z polską polityką. W latach 2005-2009 pełnił funkcję doradcy prezydenta Lecha Kaczyńskiego ds. analiz społecznych, a w latach 2015-2018 był członkiem Rady do spraw Dialogu Społecznego przy Prezydencie RP. Jego badania koncentrują się na tematach związanych z komunikacją społeczną, socjologią polityki, analizą mediów oraz zagadnieniami dotyczącymi społeczeństwa polskiego. Andrzej Zybertowicz jest autorem wielu publikacji naukowych i książek, w których analizuje współczesne procesy społeczne i polityczne. Jest również częstym komentatorem w mediach, gdzie udziela się w dyskusjach na temat polityki, społeczeństwa i innych istotnych zagadnień publicznych.

    OdpowiedzUsuń